PATRONAT MERYTORYCZNY- Profesorskie Centrum Doradztwa, Ekspertyz i Edukacji Prawnej www.profesorskie.pl
Dla wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką. W szczególności polecany dla przedsiębiorców oraz osób przygotowujących się do egzaminu na licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Wyjątkowa możliwość pozyskania praktycznej wiedzy.
Kto i kiedy? Czyli przesłanki otwarcia restrukturyzacji oraz zdolność restrukturyzacyjna;
Wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – wymogi formalne, opłata i zaliczka;
Czy wnioski upadłościowy i restrukturyzacyjny mogą iść w parze?;
Charakterystyka poszczególnych rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych – wady i zalety;
Plan restrukturyzacyjny – czego się z niego dowiemy?
Wpływ otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego na toczące się postępowania sądowe i egzekucyjne;
Organy i uczestnicy postępowania – kto decyduje o losach postępowania?
Jak powstaje i co zawiera spis wierzytelności? Czy wierzyciel powinien zgłosić swoją wierzytelność?;
Kwestionowanie treści spisu wierzytelności;
Układ, jako sedno postępowania. Co obejmuje i w jaki sposób jest przyjmowany?;
Układ częściowy, czyli szukanie porozumienia z wybranymi wierzycielami
Finał - umorzenie lub zakończenie postępowania. Co wierzycielowi daje wyciąg z zatwierdzonego spisu wierzytelności?
Szczególne postępowania restrukturyzacyjne (deweloperzy i emitenci obligacji).
Prawo restrukturyzacyjne w praktyce w tym wnioski i pisma w postępowaniu restrukturyzacyjnym.
Napisz: rekrutacja@kursyrefundowane.pl lub szkolenia@apkim.pl Telefon: 537 610 690
Specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, zwłaszcza w zakresie prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego. Świadczy usługi prawne na rzecz wszystkich uczestników procesów insolwencyjnych (w tym: dłużników, wierzycieli, syndyków, nadzorców sądowych oraz zarządców) na wszystkich etapach, tj. począwszy od doboru właściwej strategii restrukturyzacji, poprzez przygotowanie wniosku oraz przez całe postępowanie, aż po jego prawomocne zakończenie. Na bieżąco doradza w kilkudziesięciu postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych, w tym dotyczących spółek publicznych z różnych branży, gdzie liczba wierzycieli liczona jest w tysiącach, a majątek w setkach milionów złotych.
Norbert Frosztęga zastępuje także Klientów w ramach procesów sądowych w sprawach gospodarczych, w tym w wielu postępowaniach związanych z odpowiedzialnością kadry menadżerskiej za długi zarządzanych podmiotów. Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest natomiast instytucja przygotowanej likwidacji (tzw. pre-pack), gdzie może pochwalić się m.in. skutecznym przeprowadzeniem największego pre-packu w historii tej instytucji w Polsce, jeśli chodzi o cenę sprzedaży. Interesuje się nadto zagadnieniami z pogranicza prawa zamówień publicznych oraz prawa restrukturyzacyjnego.
Jest autorem ok. 30 publikacji z zakresu prawa upadłościowego oraz restrukturyzacyjnego, publikowanych zarówno w prasie, jak i czasopismach branżowych (w tym: Monitor Prawa Bankowego oraz Doradca Restrukturyzacyjny). Prowadzi szkolenia z zakresu prawa insolwencyjnego.
Ukończył prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Pracę magisterską pt.: „Prawnokarne aspekty instytucji świadka koronnego” napisał pod kierunkiem dr. hab. Zbigniewa Ćwiąkalskiego w Katedrze Prawa Karnego Materialnego UJ.
Jest członkiem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie. Norbert Frosztęga współpracuje również ze spółką Zimmerman Filipiak Restrukturyzacja S.A, w której pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej.
© Akademia Prawa Krajowego i Międzynarodowego