Dla wszystkich osób zainteresowanych tą tematyką. W szczególności polecany dla przedsiębiorców oraz osób przygotowujących się do egzaminu na licencję doradcy restrukturyzacyjnego. Wyjątkowa możliwość pozyskania praktycznej wiedzy.
Dowolny na platformie Clickmeeting. Materiał audio-video z możliwością zapoznania się w dowolnym czasie i miejscu przez okres miesiąca od udostępnienia. Kurs jest udostępniany w terminie 2 godzin od dokonania płatności.
Kto i kiedy? Czyli przesłanki otwarcia restrukturyzacji oraz zdolność restrukturyzacyjna;
Wniosek
o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego – wymogi formalne, opłata i
zaliczka;
Czy
wnioski upadłościowy i restrukturyzacyjny mogą iść w parze?;
Charakterystyka
poszczególnych rodzajów postępowań restrukturyzacyjnych – wady i zalety;
Plan
restrukturyzacyjny – czego się z niego dowiemy?
Wpływ
otwarcia postępowania restrukturyzacyjnego na toczące się postępowania sądowe i
egzekucyjne;
Organy
i uczestnicy postępowania – kto decyduje o losach postępowania?
Jak
powstaje i co zawiera spis wierzytelności? Czy wierzyciel powinien zgłosić
swoją wierzytelność?;
Kwestionowanie
treści spisu wierzytelności;
Układ, jako sedno postępowania. Co
obejmuje i w jaki sposób jest przyjmowany?;
Układ częściowy, czyli szukanie
porozumienia z wybranymi wierzycielami
Finał - umorzenie lub zakończenie
postępowania. Co wierzycielowi daje wyciąg z zatwierdzonego spisu
wierzytelności?
Szczególne postępowania restrukturyzacyjne (deweloperzy i emitenci obligacji)
Prawo restrukturyzacyjne w praktyce w tym wnioski i pisma w postępowaniu restrukturyzacyjnym
Napisz: szkolenia@apkim.pl telefon 537 610 690
Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego (1990-1995). Następnie ukończył aplikację sądową (1995-1997), a w latach 1997-2006 pełnił funkcję sędziego. W latach 1997-1999 orzekał w Wydziale Cywilnym Sądu Rejonowego w Szczecinie, w sprawach prowadzonych w trybie postępowania nieprocesowego. W latach 1999-2002 orzekał w Wydziale Gospodarczym, w sekcji upadłościowo-układowej Sądu Rejonowego w Szczecinie. W tym czasie prowadził postępowania upadłościowe oraz pełnił funkcje sędziego komisarza w postępowaniach upadłościowych znaczących spółek regionu. W latach 2003-2006 przewodniczył Wydziałowi do spraw Upadłościowych i Naprawczych Sądu Rejonowego dla m.st Warszawy w Warszawie oraz pełnił funkcję sędziego komisarza i orzekał w sprawach upadłościowych toczących się w tym wydziale.W 2005 roku jako Wiceprezes Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy oraz Pełnomocnik Ministra Sprawiedliwości ds. zniesienia Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy oraz utworzenia w to miejsce Sądów Rejonowych dla m.st. Warszawy, dla Warszawy Woli oraz Warszawy Żoliborza, przeprowadził procedurę podziału największego sądu rejonowego w Polsce. W latach 2005-2006 orzekał także w Wydziale XXIII Gospodarczym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Warszawie, rozpoznając w II instancji sprawy gospodarcze, upadłościowe i rejestrowe. W latach 2007-2010 współpracował z kancelarią Wardyński i Wspólnicy, najpierw jako starszy doradca a następnie jako wspólnik. Brał udział w konsultacjach przed wejściem w życie prawa upadłościowego i naprawczego z 2003 r. W roku 2006 uczestniczył w pracach Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości przygotowującej projekt gruntownej nowelizacji Prawa upadłościowego i naprawczego. Więcej na temat Prelegenta https://www.zimmerman.com.pl/zespol/piotr-zimmerman/
© Akademia Prawa Krajowego i Międzynarodowego